הדרך הבטוחה לניהול העסק

בזמן שאנו נוהגים בכביש, בדרך כלל נבחר באפליקציית ניווט שתאפר לנו להגיע אל מחוז חפצינו באופן בטוח
ובזמן הקצר ביותר, נסיעה בטוחה במסלול האופטימלי ביותר.
מערכת הניווט תקנה לנו שליטה מלאה ובטחון שאנו נמצאים בדרך הנכונה בזמן הנסיעה.


על אותו המשקל, נמדד טיבו של ניהול העסק. כדי שהעסק יצליח וישגשג כלכלית, המנהל או הבעלים, צריכים להיעזר בכלי עבודה חשוב שישקף את  נקודת המוצא, היעד ואת המסלול שביניהם.
תקציב הביצוע, הינו הכלי אשר מבטיח ניהול אפקטיבי והקניית שליטה, בטחון אישי וכלכלי, שקט נפשי והשגת יעדים.
אפשר להקביל ולומר שתקציב הביצוע, מהווה מפה לניווט דרכים מותאמת עבור העסק שלך.

איך מתחילים?
פעילות העסק מנקודת המבט של בעל העסק היא שונה מנקודת המבט של רשויות המס. מכאן שעלינו לשנות ולהתאים את הראייה לטובת צרכי העסק.

למה זה חשוב וכיצד זה מבוצע?
תכנית העבודה צריכה להיות מבוססת על הביצועים הקיימים שהעסק מבצע הלכה למעשה היום וזאת על מנת לתכנן מפה פיננסית ישימה.

נקודת המוצא היא, ללמוד את הביצועים הקיימים, לחקור את הביצועים הכמותיים, המחיר שלהם, העלויות הכרוכות ואופן השיווק והמכירה שלהם, מפה נלמד על הרווחיות של העסק ביחס לעצמו וביחס לענף בו הוא פועל.

בהמשך נוכל להגדיר יעדים כמותיים, נקבע תקציבי עלויות להשגת יעדים אלו, נאמת שאנו מגיעים לרווח המתוכנן, נבחן את המימון הנדרש, אם נדרש כזה וניתן ביטוי בדוח תזרים המזומנים החזוי.

שלב נוסף וחשוב במהלך השנה יש לבצע השוואה בין הביצועים המתוכננים לביצועים בפועל ובמידת הצורך, לקבל החלטות ניהוליות מתאימות ואשר נכונות לזמן ההשוואה.

לכל עסק ישנם את המאפיינים המיוחדים לו, לקהל היעד שלו, תקופות טובות יותר וטובות פחות. תכנית הביצוע תכלול גם את המאפיינים האלו כך שניתן יהיה להיערך מראש לתקופות דינאמיות ומאתגרות וללמוד כיצד עודפים בתקופות טובות ישמשו לתקופות פחות טובות.
המערך הזה יאפשר לך לשריין תקציבים המיועדים לפיתוח עסקי ולמינוף שיביא אותך לצמחיה ויציבות כלכלית!

תקציב הביצוע יעזור לנו ללמוד מהם החוזקות והחולשות של העסק. מתוך תקציב הביצוע נוכל להסיק ולקבל החלטות ניהוליות בזמן אמת לטובת העסק ובמידת הצורך לחשב מסלול מחדש!

השארת תגובה