גם אתה רוצה יתרה חיובית בבנק ? מהי הדרך הבטוחה לצבור יתרת מזומנים חיובית בבנק?
צבירת יתרות מזומנים חיובית בבנק , היא יסוד חשוב בבניית עסק טוב ומוגן לטווח הארוך , רוב חשבונות הבנק העסקיים הם ביתרות מינוס, לרוב התופעה נובעת מהתנהלות המנהלים ולא מכורח המציאות.  אנו רואים מצבים רבים שעסקים שמרווחים טוב נסגרים , 70% מהסיבות הם בגלל שלא נוהל תקציב מזומנים שוטף ושיטת קבלת ההחלטות מתקבלות על פי תחושות בטן בלבד .
הדרך הבטוחה לשלוט ביתרות הכספים בבנק היא בנית תקציב מזומנים וניהולו באופן שוטף וקבוע .

מהו תקציב מזומנים? ואיך להימנע מסגירת עסק טוב ?
תקציב מזומנים הוא כלי שימושי בכל סוגי העסקים , עסקים גדולים, עסקים בינוניים, עסקים קטנים ועסקים מכל תחומי העיסוק הקיימים. התקציב מאפשר לך לנהל את הכסף בצורה נכונה ומותאמת לכל השינויים המתרחשים בעסק מידי יום . התקציב מאפשר לך לנהל את ההכנסות הנכנסות ואת ההוצאות היוצאות , הכסף מהווה חמצן של העסק וניהול הכספים הוא העוגן הכלכלי של העסק , הוא מהווה מקדם בטחון גם בימים פחות טובים של פעילות העסק. ניהול הכספים ובנית תקציב מזומנים הם כמו תזונה נכונה למניעת בעיות בריאות .

איך עושים זאת ?
במסגרת קביעת תקציב מזומנים חשוב לקבוע מסגרת תקציבית לכל סעיף וכל פעילות המתרחשת בעסק, כך שיהיה תקציב תשלומים לספקים, תקציב הוראות קבע, תקציב הלוואות לבנק, תקציב כרטיסי אשראי , תקציב משכורות ונלוות, תקציב תשלומי מיסים לרשויות וכמובן תקציב הכנסות .

חשוב שהתקציבים יהיו שמרניים, כלומר רישום כל ההוצאות בשלמותם מחד ומאידך רישום ההכנסות הבטוחות בלבד. כך התזרים יכיל מקדמי בטחון וירחיק אותך מגרעון כספי הולך וגודל, באופן זה תמנע מסיכוניי תזרים בלתי מתוכננים.

הכלל הוא ליצור תקציב שבו קודם הכסף נכנס לבנק ורק אחר כך הכסף יוצא, כך תהפוך את האי וודאות לוודאות, וכך  תהיה התאמה בין מסגרות האשראי הקיימות לבין צרכי העסק. מנקודה זו חשוב להמשיך מעקב שוטף וקבוע אחר הכספים הנכנסים והכספים היוצאים .

לסיכום:
לא מספיק שיש לנו רעיון עסקי מנצח,  על מנת לממש אותו ולהשיג כסף ולהרוויח ממנו , הדרך היא ניהול כספים באמצעות תקציב כספים  . אי ניהול תקציב מזומנים משול לדג ללא מים או ,כמו משחק באש. למדנו שהדרך ליצירת יתרת כספים חיובית בבנק והפיכת העסק שלך לעסק מצוין טמונה בניהול הכסף באמצעות תזרים מזומנים שבו נקבע תקציב לכל פעולה ולכל שקל שיוצא , לבצע מעקב שוטף וקבוע כדי לוודא שהכסף המתוכנן נכנס ואחר כך יוצא.
אם אתה רוצה לנהל תקציב וליצור יתרות חיוביות בבנק, ואתה מבין את חשיבות ניהול הכסף אך אינך מצליח למצוא את הזמן כי העבודה השוטפת דוחפת את הצדדים החשובים הצידה, אני מזמינה אותך למלא את השאלון "אבחון פיננסי"  המצורף >>
לאחר מילוי השאלון נקבע עבורך שיחת טלפון בחינם, בה תקבל מידע על כיצד לסדר את העסק שלך מבחינה פיננסית ותקבל טיפים ורעיונות לדרכי פעולה בהמשך!

מתנה אישית ממני – אבחון פיננסי בחינם!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.