האם לא נמאס לך להיות במינוס ולפרנס את הבנקים? רוב בעלי העסקים המנהלים חשבון עסקי,  יתרת החשבון היא במינוס, כלומר ביתרת חובה לבנק . מינוס בבנק הוא הלוואה יקרה מאוד ,זוהי הלוואה עומדת שאינה בהסדר ולכן אינה נגמרת, ריביות על ניצול מסגרת אשראי גם הן ריביות יקרות ואינן נגמרות, ריביות על מסגרת האשראי הן הכנסה בטוחה לבנק . ממה בעלי עסקים מפחדים? כל עוד המינוס מתחת לגובה מסגרת האשראי שהוקצתה  ע"י הבנק ,"הכל בסדר !" נקודת התעוררות של בעלי העסקים היא כאשר ישנה חריגה ממסגרת אשראי , כלומר יתרת המינוס גוברת על יתרת מסגרת האשראי שהוסכמה על שני הצדדים ,העסק והבנק. בסיטואציה זו ,וזה רק עניין של זמן קצר, יגיע טלפון מנציג הבנק , דבר הכרוך  בהרבה לחץ , שיחת טלפון כזו משתקת את בעל העסק!. מהם הסכנות שבעלי עסקים עומדים בפניהם?
  1. ראשית ,הבנק דורש להפקיד את הסכום הנדרש, הכסף צריך להיות מופקד בחשבון מיידית ואו עד לסוף יום העסקים הנוכחי, ולא הבנק נוקט בצעדים חד צדדים כמו החזרת חיובים ,החזרת שיקים וכו'… במצב זה נזנחים הדברים האמיתיים בעסק: ניהול העסק, תפעול העסק ופיתוח עסקאות חדשות ושימור הלקוחות . כל אלו אינן בסדרי העדיפויות , כל התכניות ירדו לטמיון וכעת הזמן והאנרגיה מושקעים בהשגת הסכום הרצוי מכל מקור מימון כלשהו,ולא חשוב אם הסכום הוא קטן או גדול, מקור המימון הוא כל מקור אפשרי: חברים ,משפחה דחיית ספקים ,ריצה אחר גביה לחוצה מלקוחות . נקודה למחשבה איך בעל העסק נראה בעיני המשפחה, החבר, הספק, הלקוח ?
  2. שנית ,ההשפעה על מערכת היחסים עם הבנק ספגה פגיעה, נקודה "שחורה "במערכת היחסים מול הבנק. עמידה בתנאי ההסכם עם הבנק ישפרו את מערכת היחסים עם הבנק , להיות לקוח טוב יותר זה ישרת את העסק, וכשיהיה צורך כלשהו מהבנק, הבנק יקדם אותי בברכה ואקבל את מה שצריך להמשך ניהול העסק וצמיחתו.
מהו הפתרון היעיל? שיטת העבודה הטובה ,הנכונה והבטוחה היא ניהול הכסף מבלי לחרוג ממסגרת האשראי כלל !  ובמצב האידיאלי, על פי תפיסתי שלי , רצוי לא לנצל את מסגרת האשראי בכלל ,כלומר להפוך את המינוס לפלוס!!! מסגרת האשראי מהווה מסגרת אשראי לביטחון בלבד,השאיפה ליצור מצב  שהכסף נכנס  ורק אח"כ יוצא. הפיתרון להפוך את המינוס לפלוס טמון בעבודה שיטתית ועקבית באמצאות תזרים מזומנים וניהול הכסף .ניהול התזרים צריך להיעשות באופן מקצועי מסודר ומאורגן .אם נפגעת בעבר מתופעת המינוס, וברצונך להפוך את המשוואה , להוביל את העסק ממינוס לפלוס, לחסוך את הוצאות הריביות הרצחניות, אני מאפשרת לך להתקשר אליי , לקבל הנחייה טלפונית מה לעשות.

מתנה אישית ממני – אבחון פיננסי בחינם!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.